• Image for

System Consolis

Projektowanie – projektanci Consolis Polska mogą współpracować jako konsultanci lub samodzielnie opracować pełny projekt prefabrykowanej konstrukcji obiektu. Korzystamy z doświadczeń projektowych wszystkich krajów w których jesteśmy obecni. Zapewniamy standardy, gwarantując porównywalnie niskie koszty konstrukcji jak i wysoką trwałość, łatwość montażu w niemalże każdych warunkach i spełnienie cech użytkowych nieosiągalnych w innych typach konstrukcji.

Produkcja – tory naciągowe i liczne formy do prefabrykacji umożliwiają szybkie wyprodukowanie dowolnego zestawu elementów z naszej oferty. Pełna automatyzacja procesu betonowania zapewnia doskonałą jakość mieszanki betonowej i wysoką wydajność produkcji. Wskutek produkcji w ogrzewanych halach jesteśmy całkowicie uniezależnieni od warunków atmosferycznych i temperatury zewnętrznej.

Montaż – zastosowanie konstrukcji prefabrykowanych znacząco skraca czas realizacji budowy w porównaniu z rozwiązaniami monolitycznymi. Na życzenie klienta opracowujemy projekt technologii montażu i zapewniamy brygady montujące. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z montażem w skrajnych warunkach pogodowych. Dzięki koordynacji dostaw elementów i pracy ekip montujących możemy proponować „montaż z kół”. Rozwiązanie to jest szczególnie cenne na placach budów gdzie nie ma miejsca na składanie elementów, a krótki czas montażu jest również istotny.

Dostawa – lokalizacja zakładów umożliwia zapewnienie płynnych i częstych dostaw na place budów w całej Polsce. W znacznym stopniu przyczynia się to do skrócenia czasu realizacji budowy i wykorzystania atutów zastosowania rozwiązań prefabrykowanych. Zapewniamy dostawę prefabrykatów na plac budowy na życzenie klienta. Elementy dostarczane są z zakładów produkcyjnych transportem kołowym. Standardowe elementy: płyty oraz belki i słupy o długości do 12m oraz o ciężarze do 24t transportowane są typowymi naczepami. Elementy niestandardowe np. dźwigary hal o rozpiętościach do 30m czy ściany, przewożone są specjalnie przystosowanymi samochodami. Częstotliwość dostaw uzależniona jest od potrzeb budowy. Ograniczeniem gabarytów transportowych elementów jest skrajnia drogi (w odniesieniu do ścian ogranicza to ich wysokość do ok. 4m).